Kennisplatform API's

Op woensdagmiddag 26 maart 2025 heet het Kennisplatform API je van harte welkom voor een nieuwe kennissessie in Meetup Utrecht (boven het Beatrixtheater).

De bijeenkomsten van het Kennisplatform API's zijn toegankelijk voor iedereen die kennis wil opsnuiven en delen over het ontwikkelen en inzetten van API's bij de overheid.
We beginnen deze bijeenkomst met een korte update over de laatste ontwikkelingen. Vervolgens zijn er parallelle sessies waarin specifieke thema's verder worden uitgelicht. Tussendoor is er ruimschoots de tijd om met de verschillende deelnemers van gedachten te wisselen en bij te praten. Je bent van harte welkom om aan te schuiven.

Meld je aan

Programma 

12.30 uur  Inlooplunch 

13.00 uur  Welkom en opening
In de korte opening gaan we in vogelvlucht langs actuele ontwikkelingen. Zo willen we bijvoorbeeld een nieuwe werkgroep starten rond het Service Management van API's.
Ook vertellen we je graag iets over de mogelijkheid om implementatieondersteuning te krijgen bij implementatie van standaarden, ontwikkeling van API's en bij concrete casussen en architectuurvraagstukken. En we gaan kort in op aandacht voor API's in een lopend testbed voor sensordata en een nieuw testbed voor digitale tweelingen.

13.30 uur Parallelle sessies
Keuze uit de sessies:

  • Update API Design Rules | door Tim Lippe, Logius
    Er is een update (versie 2.0) van de API Design Rules ingediend bij het Forum Standaardisatie. In deze sessie gaan we in op de aanpak van de modules en de strategie voor de adoptie van de standaard.
  • Werkgroep Notificaties | door Stas Mironov, Logius
    Hoewel geen REST API, kreeg het onderwerp notificaties bij de laatste kennisplatform bijeenkomst de meeste stemmen om op te pakken.Dat gaan we nu doen.We hebben al een standaard voor notificaties: Cloudevents. Deze standaard gaat over de inhoud van notificatieberichten. Maar er zijn aanvullende wensen en daar zoeken we passende oplossing voor. In deze sessie gaan we dieper in op de openliggende vragen. 

14.15 uur Pauze

14.45 uur Parallelle sessies
Keuze uit de sessies:

  • Federatieve Service Connectiviteit (FSC) | door Ronald Koster. VNG
    De Federated Service Connectivity (FSC) standaard beschrijft hoe verschillende partijen (binnen FSC bekend als Peers) met elkaar moeten omgaan bij het uitwisselen van gegevens. De kern van FSC is het beheren van (service)verbindingen tussen FSC Peers via onderling overeengekomen en ondertekende contracten. Deze contracten zijn de technische voorwaarde om verbinding te maken met diensten. In deze sessie praat Ronald Koster van de VNG je bij op de laatste ontwikkelingen van deze standaard.
  • Een nieuw iGOV profiel | Frank Terpstra Geonovum en Stas Mironov, Logius
    Er wordt gewerkt aan een update van het iGOV profiel. Het Nederlandse Oauth 2.0 profiel is gebaseerd op deze internationale standaard, maar dan vanuit Europese uitgangspunten, en aangevuld met specifieke Nederlandse wensen. In deze sessie praten Frank en Stas je bij op de ontwikkelingen en welke vraagstukken daarmee ook voor ons actueel zijn.
  • Nieuwe versie developer.overheid.nl
    Er is de afgelopen maanden gewerkt aan een update van developer.overheid.nl. In deze sessie praat Vivian van der Heijden je bij op alle ontwikkelingen van afgelopen tijd èn op wat er komende periode allemaal op de agenda staat!

15.30 uur plenaire wrap up met Tech Radar

15.45 uur borrel 
 

Aanmelden

Geen updates meer missen?

Automatisch op de hoogte blijven? Meld je aan voor één van onze nieuwsbrieven.